Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Głogowie


 ZGM W GŁOGOWIE
UWAGA ! Ważne ogłoszenie

Image Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Głogowie informuje

najemców lokali mieszkaniowych i użytkowych w zasobach gminnych,

że usługa dyżuru awaryjnego jest dostępna pod nowym numerem

                           tel. 536 877 141 (poprzednio 994)

 

 
Ogłoszenie

Image Zakład Gospodarki Mieszkaniowej informuje, że posiada do sprzedaży poniższe wyposażenie:

-zbiorniki na olej opałowy - sztuk 3 po 2000 litrów,

- piec Ferrroli Type GN1 N04 z 2003r. - sztuk 1,

 -ciśnieniowe naczynie przeponowe 10 bar, 18l - sztuk 1,

 -ciśnieniowe naczynie uzupełniające 3 bar, 18l - sztuk 1,

- manometry - sztuk 9,

- pompa Grundfos - sztuk 3,

- naczynie na ciepłą wodę Ferroli 300 l, 4 bar.

Wszystkie powyższe urządzenia były użytkowane.

Więcej informacji kontakt: ADM Hutnik tel. 76 853-11-90

 
Oszczędzajmy na wodzie

ImageWarto się zastanowić nad kosztami związanymi z opłatami za wodę - często ilość zużytej wody nie wynika bowiem z naszych autentycznych potrzeb, lecz z jakichś, czasem pozornie drobnych zaniedbań bądź niedopatrzeń. Największe straty wody to efekt nieszczelnych instalacji i sieci wodociągowych. W przypadku sieci, dbają o nie zakłady wodociągowe. Domowe instalacje, to jednak sprawa ich użytkowników. Zwykle z reakcją na kapiący kran czy cieknącą spłuczkę czekamy kilka tygodni. Przymierzamy się do wymiany uszczelek, tymczasem woda kapie. Jak wyliczono - jeżeli z kranu co 3 sekundy kapie kropla wody, to przez godzinę uzbiera się jej prawie szklanka (0,2 litra), a przez rok - 17 stulitrowych wanien. Krople kapiące co 0,5 sekundy to w ciągu godziny około 1,8 litra wody (więcej niż standardowa butelka mineralnej), czyli w ciągu roku 158 stulitrowych wanien. Strużka wody grubości około 1 mm cieknąca ze spłuczki to 9 litrów na godzinę i aż 789 stulitrowych wanien w ciągu roku.

Więcej informacji…
 
Sposób na dobrą wentylację - nawiewniki okienne

ImageBiorąc pod uwagę coraz powszechniejszą wymianę stolarki okiennej, dostarczenie świeżego powietrza jest w tej chwili jednym z większych problemów w budownictwie mieszkaniowym.
Warunkiem prawidłowego działania większości systemów przewietrzania jest doprowadzenie do domu odpowiedniej ilości powietrza z zewnątrz. Dawniej, w budynkach wymiana powietrza odbywała się przez naturalne nieszczelności, a te przede wszystkim znajdowały się w oknach i ścianach. Wypaczone ramy okienne, brak uszczelek, popękane szyby - tą drogą nasze domy "oddychały". Kiedy pojawiły się szczelne i nowoczesne okna z PCV, aluminium, czy drewna w domach zrobiło się duszno.

Więcej informacji…
 
Przykra rzeczywistość - dewastacje

ImageProblem wandalizmu jest zjawiskiem społecznym, który od wielu lat występuje na każdym głogowskim osiedlu. Nie omija on oczywiście osiedli i budynków, którymi administruje Zakład Gospodarki Mieszkaniowej. Najczęściej sprawcami wandalizmu są młodzi ludzie, chociaż nie jest to oczywiście regułą. Bardzo często młodzież i dzieci wychowując się w trudnych warunkach socjalnych pozostawieni sami sobie dużo czasu spędzają na ulicy, przesiadują pod blokami i na klatkach schodowych. W związku z dużą zależnością od grupy – poszukują autorytetów w środowisku rówieśniczym, łatwo chłonąc ideologie niezgodne z obowiązującymi normami społecznymi.

Więcej informacji…
 
«« start « poprzednia 1 2 3 4 następna » koniec »»

Pozycje :: 9 - 13 z 18