UWAGA! TO JEST STRONA ARCHIWALNA ZGM w GŁOGOWIE. ABY PRZEJŚĆ NA AKTUALNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ KLIKNIJ:

www.zgm.glogow.pl

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Głogowie


 ZGM W GŁOGOWIE
Wodomierze dla wszystkich PDF Drukuj Email

ImageW celu oszczędnego gospodarowania wodą rozpoczęliśmy montaż wodomierzy z.w. i c.w. we wszystkich budynkach mieszkalnych administrowanych przez ZGM. Zakup, oraz koszt montażu wodomierza pokrywają, sami mieszkańcy. Na wniosek zainteresowanego jest możliwość rozłożenia na raty całości kosztu! W mieszkaniach, które nie mają zainstalowanych wodomierzy indywidualnych mieszkańcy płacą ryczałt za zużycie wody przypadające na jedną osobę zamieszkałą w tym lokalu.


Ryczałt  wyliczony jest jako różnica wskazań między wodomierzem głównym w budynku, a sumą wskazań zużycia wody wynikającą z odczytów wszystkich wodomierzy indywidualnych zainstalowanych w budynku, dzielona na ilość osób zamieszkałych w lokalach nie wyposażonych w wodomierze.
 
W budynkach mieszkalnych, gdzie wszystkie lokale mają zainstalowane sprawne i legalizowane wodomierze, koszty wynikające z różnicy wskazań między wodomierzem głównym, a sumą wskazań zużycia wody wynikającą z odczytów wszystkich wodomierzy indywidualnych dzielone są na ilość osób zamieszkałych w budynku. Tak wyliczoną kwotę mnoży się przez ilość osób zamieszkałych w lokalu. Koszt ten doliczany jest do kosztów zużycia wody i odprowadzania ścieków wynikających ze wskazań wodomierzy indywidualnych w lokalu.

Obecnie została podwyższona o 100% kwota ryczałtu za wodę, tak,  więc mieszkańcy, którzy nie wyrażą zgody na montaż wodomierzy będą musieli się liczyć ze znacznym wzrostem kosztów za zużycie wody.

Rozważamy również wprowadzenie innej formy rozliczania za wodę. Wzorem wielu miast w Polsce zapłata za wodę rozliczana będzie w formie zaliczkowej w jednym rachunku z czynszem. Sam odczyt wodomierza odbywać się będzie raz na 6 miesięcy i wtedy nastąpi dopłata przez lokatora do różnicy za zużytą wodę lub lokator otrzyma zwrot za nadpłatę.    

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »